UK Dane kontaktowe działu sprzedaży: +44 (0) 1226 320939 - Dział sprzedaży Ameryka Północna: 1-855-235-9706 Login   Eng   Fra   Ger   Ita   Pol   Por   Rus   Spa   Tur   Gre

Kilka słów o Melett

Melett został założony w 1995r., głównym celem firmy był rozwój rynku regeneracji turbosprężarek poprzez oferowanie niezawodnej, wysokiej jakości gamy zestawów naprawczych oraz części zamiennych do turbosprężarek. Umożliwiamy dokonywanie napraw turbosprężarek wszędzie tam, gdzie producenci  nie wspierają w pełni rynku wtórnego. Po 17-tu latach działalności, Melett stał się rozpoznawalną, godną zaufania marką dla profesjonalnych zakładów regenerujących turbosprężarki.

Początek...

Historia firmy sięga 1995r., kiedy to Melvyn Hackett założył firmę z siedzibą w Dewsbury. Melvyn pracował przez kilka dekad na rynku turbosprężarek, m.in. Dla Garrett i Rotomaster, tworząc i zarządzając europejskim oddziałem Rotomaster.  Firma ta była ówcześnie największym na świecie, niezależnym producentem części naprawczych do turbosprężarek. Rotomaster został wykupiony w 1985r. Przez Garrett. Przez 9 lat Melvyn Hackett był szefem działu Garrett Aftermarket, kiedy to został zwolniony w 1995r. Melvyn, nie chcąc odejść na emeryturę, zdecydował się na założenie własnej firmy zajmującej się regeneracją turbosprężarek, opartej o model Rotomaster, nazywając ją Melett.

Podczas pierwszych sześciu lat firma utrzymywała dobry wzrost do czasu niespodziewanej i przedwczesnej śmierci Melvin’a w 2001r. Kolejne 12 miesięcy przyniosły sporo niepewnosci, aż do momentu wykupienia firmy w 2002r. Przez Ian’a Warhurst- obecnego właściciela i dyrektora zarządzającego.

Nowy Początek...

Firma doświadczyła dramatycznych zmian w ciągu ubiegłych 16-tu lat...
Ian Warhurst, inżynier mechanik, członek Instytutu Inżynierów Mechaników, rozpoznał wielki potencjał w rynku wtórnym turbosprężarek. Zatrudniając tylko 3 osoby Ian rozwinął firmę do ponad 50 pracowników w dniu dzisiejszym.

Dzięki rodzinnemu biznesowi składającemu się z warsztatu samochowowego, Ian od wczesnych lat dziecięcych interesował się silnikami. Po zdobyciu tytułu mechanika konstrukscji- inżyniera, Ian rozpoczął podyplomowe studia z biznesu. W tym samym czasie, został też dyrektorem i udziałowcem firmy przemysłu aluminiowego, a następnie jej właścicielem w 2001r. Ian sprzedał swoje udziały i odszedł z firmy z zamiarem rozpoczęcia własnego biznesu. Szybko znalazł Melett- firmę, która wytwarzała części zamienne do turbosprężarek i potrzebowała nowego właściciela. Melett- jako znany w obecnej formie, został ponownie wprowadzony na rynek podczas międzynarodowych targów Automechanika 2002.

W związku ze znacznym rozwojem, Melett zmienił swoją skromną siedzibę w lipcu 2006r. Na wiekszą w Clayton West, Huddersfield. Budynek zawierał nowe pomieszczenia biurowe, antresolę i dodatkowe półki, pozwalając w ówczesnym czasie na przyszły rozwój i wzrost.

Dzisiaj...

Zgodnie z rozwojem rynku, Melett, wraz z jego klientami, rozwijał się raptownie przez ostatnich kilka lat. Aby utrzymać stały wzrost i zwiększyć rozwój prokuktów, ich dostępność i jakość, Melett zainwestował w najnowocześniejsze maszyny, doświadczony zespół pracowników i udogodnienia wysokiej jakości.

Marzec 2011 przyniósł dalszą ekspansję. Melett zainwestował €1,4m w nową, znacznie obszerniejszą siedzibę w Barnsley, w celu umożliwienia istotnego rozszerzenia usług dla klientów z całego świata poprzez lepsze magazynowanie, nowe pomieszczenia biurowe, dedykowaną produkcję zespołów środkowych i rozbudowane zaplecze inżynierii metrologicznej.

Zarejestruj się

Jako dostawca mają Państwo prawo do pełnego dostępu do naszej bazy danych, informacji dotyczących nowych produktów oraz katalogu on-line. Aby otrzymać więcej informacji prosimy o kontakt na adres mailowy login@melett.com

Jeśli są Państwo naszymi klientami, otrzymali już Państwo drogą mailową login oraz hasło do naszej strony interentowej. Jeśli nasz e-mail nie dotarł do Państwa prosimy o kontakt na adres login@melett.com w celu uzyskania informacji w jaki sposób otrzymać szczegóły logowania.