Kilka słów o Melett

Nasza firma powstała w 1995 roku z pasji oraz zaangażowania. Od początku jej istnienia głównym celem było dostarczanie najwyższej jakości części zamiennych do turbosprężarek, dzięki którym możliwe stało się dokonywanie napraw wszędzie tam, gdzie producenci nie wspierają w pełni rynku wtórnego. Po przeszło 20 latach działalności Melett stał się rozpoznawalną marką, która cieszy się dużym zaufaniem wśród profesjonalistów z branży regeneracji turbosprężarek. Pomimo upływającego czasu i ogromnych zmian jakie zaszły w strukturze firmy, nadal towarzyszy nam pasja, która doprowadziła do powstania firmy Melett.

(Enter the Title)(Enter The Date)


(Enter the Text)

W pierwszych sześciu latach działalności firma – 2001

W pierwszych sześciu latach działalności firma rozwija się bardzo dynamicznie, aż do nagłej i niespodziewanej śmierci jej założyciela w roku 2001. Kolejne 12 miesięcy przyniosło sporo niepewności o przyszłość firmy, aż do momentu jej wykupienia w 2002r. Przez Ian’a Warhursta.

Ian zostaje właścicielem – 2002


2002Ian od najmłodszych lat rozwija swoje zainteresowanie silnikami w rodzinnym warsztacie samochowowym. Po zdobyciu tytułu inżyniera mechanika – konstruktora, rozpoczyna podyplomowe studia z zakresu biznesu. W tym samym czasie, zostaje dyrektorem i udziałowcem spółki działającej w branży aluminiowej. W 2001 roku po sprzedaży spółki, Ian sprzedaje także swoje udziały i odchodzi z zamiarem założenia własnej firmy. Dość szybko natrafia na Melett – spółkę zajmującą się produkcją części zamiennych do turbosprężarek – która potrzebuje nowego właściciela. Melett znany w obecnym kształcie inauguruje swoją działalność na międzynarodowych targach Automechanika w roku 2002.

Marzec 2011 przynosi dalszą ekspansję – 2011


2011Marzec 2011 przynosi dalszą ekspansję. Melett inwestuje 1,4 miliona euro w nową, znacznie obszerniejszą siedzibę w Barnsley, aby nadal rozwijać dostępne usługi dla klientów z całego świata dzięki takim czynnikom jak lepsza przestrzeń magazynowa, nowe pomieszczenia biurowe, cały nowy zakład produkcji rdzeni (zespołów środkowych – CHRA) oraz rozbudowane zaplecze inżynierii metrologicznej.

Melett Polska – 2013


W roku 2013 następuje otwarcie naszego biura sprzedaży w Ameryce Łacińskiej, a następnie w tym samym roku inauguracja spółki Melett Polska – naszego centrum sprzedaży i dystrybucji, które pomaga nam lepiej obsłużyć rynek polski.

2016 rokiem dużych zmian – 2016


media2016
media2016-1W roku 2016 miał miejsce nasz dalszy dynamiczny rozwój — w tym budowa powierzchni magazynowej w celu zwiększenia dostępności naszych produktów. Magazyn o powierzchni 12 500 m2 przylega do obecnej centrali firmy w Wielkiej Brytanii. Mieści on napływające towary, a także kontrolę jakości i przygotowywanie zestawów naprawczych. Ta rozbudowa pomogła nam aktywniej spełniać wymagania naszych klientów, a także pomieścić rosnący asortyment produktów.

W połowie roku 2016,rozpoczęliśmy sprzedaż turbosprężarek Melett, które stanowią bardzo ciekawą pozycję w naszej ofercie. Możemy obecnie zaoferować naszym klientom kompletną gamę produktów, od pojedynczych części aż po kompletne urządzenia.

Początek… – 1995


ian-warhurstHistoria firmy sięga roku 1995, kiedy to Melvyn Hackett założył spółkę z siedzibą w Dewsbury. Melvyn wcześniej przez kilka dekad pracował w branży turbo, m.in. dla firm takich jak Garrett i Rotomaster. Utworzył europejski oddział firmy Rotomaster, którym następnie zarządzał. Firma ta była wówczas największym na świecie niezależnym producentem części zamiennych do turbosprężarek. W roku 1985 firma Garrett wykupuje Rotomaster, a Melvyn Hackett przez 9 lat prowadzi dział Garrett Aftermarket. Zostaje zwolniony z firmy w roku 1995. Nie myśląc jeszcze o emeryturze, Melvin decyduje się na założenie własnej firmy działającej na rynku wtórnym, opartej o model Rotomaster. Nowa firma otrzymuje nazwę Melett.

Firma rozwija się bardzo dynamicznie– 2006


2006Firma rozwija się bardzo dynamicznie. W lipcu 2006 roku Melett zmienia swoją skromną siedzibę w Dewsbury na okazalszą w Clayton West, Huddersfield. Jest to nowoczesny budynek z nowymi pomieszczeniami biurowymi oraz dodatkową powierzchnią magazynową, co pozwala na sprawne działanie, z zapasem miejsca na dalszy rozwój.

Wraz z rozwojem rynku, także sama firma Melett oraz jej klienci notują szybki wzrost. Aby utrzymać stały wzrost i zwiększyć rozwój prokuktów, ich dostępność i jakość, Melett zainwestował w najnowocześniejsze maszyny, doświadczony zespół pracowników oraz zakłady produkcyjne.

Melett North America Inc – 2012


2012Dalszy rozwój w roku 2012 to otwarcie spółki Melett North America Inc. Nowy obiekt w Stanach Zjednoczonych to centrum sprzedaży, magazyn oraz centrum dystrybucji. Zakres działalności obejmuje rynek amerykański oraz kanadyjski. To także idealny punkt kontaktowy dla potencjalnych klientów z terenu Meksyku i Ameryki Południowej, jeśli preferują oni wysyłkę z USA

Rozbudowa trwa w 2014 roku – 2014


2014Rozbudowa trwa w 2014 roku, kiedy to przenosimy własną fabrykę rdzeni do nowego obiektu, aby znacznie zwiększyć nasze moce produkcyjne w tym zakresie. Wkrótce potem uruchamiamy nasze nowe Centrum Produkcyjne Melett w Chinach, co jest dla nas istotnym krokiem zmierzającym do całkowitej wewnętrznej kontroli procesów produkcyjnych.

Melett dzisiaj…

Obecnie w skład grupy wchodzą::
Alternative content for the map
Alternative content for the legend
Alternative content for the legend
  • Melett Ltd. UK – Siedziba Główna – sprzedaż, centrum dystrybucyjno-magazynowe, dostawa na cały świat. Ponadto dział konstrukcyjny, techniczny, kontrola jakości i łańcucha dostaw, a także biura pracowników sprzedaży, marketingu, finansów, i pomieszczenia szkoleniowe. Zakład Produkcji Rdzeni Melett – Zakład na terenie wielkiej Brytanii, w którym odbywa się montaż, wyważanie i pakowanie zespołów środkowych, oraz przechowywane są ich zapasy magazynowe. UK Good In Warehouse – Dedicated goods in and bulk storage warehouse.

  • Melett North America Inc. – sprzedaż, magazynowanie i dystrybucja, zapewniająca lokalną dostępność towaru na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady.
    Melett Latin America – dział sprzedaży obsługujący kraje Ameryki Łacińskiej.

  • Melett Polska Sp. z o.o. – Sprzedaż, magazyn i dystrybucja, zapewniająca lokalną dostępność towaru na całym rynku polskim.

  • Zakład Produkcyjny Melett – w pełni wyposażony zakład produkcyjny z najnowszymi maszynami i technologiami, w tym odlewnią narzędzi, maszynami spawalniczymi oraz najnowszymi japońskimi obrabiarkami numerycznymi z korekcją CMM.