Melett – zaufana marka dla rynku wtórnego

Melett, z siedzibą w Wielkiej Brytanii, został założony w 1995 roku. Firma jest znana z produkcji wysokiej jakości części zamiennych do turbosprężarek zgodnie ze specyfikacją producenta, aby zapewnić rynkowi wtórnemu najwyższą jakość napraw.

Zaufana marka
dla rynku wtórnego

Zaprojektowane w
Wielkiej Brytanii

Szeroka gama
produktów

Zakłady produkcyjne
w Wielkiej Brytanii

Wielojęzyczna obsługa
klienta

Profesjonalne doradztwo
techniczne

Twoje rozwiązanie z zakresu turbosprężarek

Melett jest częścią globalnej grupy Wabtec z działu turbosprężarek, w tym Precision Turbo & Engine, Turbonetics i Napier, oferując rozwiązania do zastosowań przemysłowych, morskich, terenowych, pojazdów użytkowych, lokomotyw, wojskowych, samochodów osobowych i tuningu.

Nasi klienci

Firma Melett jest uznawana za wiarygodnego partnera dla małych jak i dużych warsztatów zajmujących się regeneracją turbosprężarek, a także jest dostawcą dla kilku producentów samochodów do ich własnych programów naprawczych na rynku wtórnym.

Precyzja produkcji

Dzięki własnemu zespołowi wysoko wykwalifikowanych inżynierów mechaników, wszystkie części Melett są projektowane w Wielkiej Brytanii. Własny system skanowania laserowego 3D firmy Melett oraz możliwości pomiarowe – aż do powtarzalnej dokładności 2 mikronów, wraz z najnowocześniejszym oprogramowaniem do modelowania 3D, tworzenia rysunków technicznych oraz produkcji, sprawia, że komponenty Melett dokładnie odpowiadają specyfikacji producenta.

Powtarzalność produkcji zgodnie z obowiązującymi normami

Ze względu na warunki pracy w turbosprężarce, poziom precyzji wymagany przy produkcji części do turbosprężarek jest niezwykle wysoki i ważny. Zachowanie jakości produkcji na dużą skalę wymaga odpowiednich materiałów, kontrolowanych procesów produkcyjnych i najnowocześniejszych urządzeń, łącząc to z odpowiednimi systemami jakości – w firmie Melett – to właśnie robimy.

Spójna i niezawodna jakość

Pracujemy w oparciu o system zarządzania jakością ISO9001:2015 w zakresie projektowania, produkcji i dostaw części zamiennych do turbosprężarek na rynek wtórny. Zaopatrujemy ponad 100 krajów na całym świecie. Zastosowanie najwyższego poziomu kontroli na każdym etapie produkcji gwarantuje, że produkty Melett spełniają wymagania projektowe i funkcjonalne, a jednocześnie daje klientom pewność, że będą korzystać z produktów niewymagających dodatkowych nakładów pracy oraz kosztów.

Zakład produkcyjny turbosprężarek i rdzeni w Wielkiej Brytanii

Rosnący asortyment zespołów środkowych firmy Melett jest montowany i wyważany w pełni wyposażonym zakładzie produkcyjnym Melett w Wielkiej Brytanii, z uwzględnieniem, tam gdzie to możliwe, ulepszeniem oryginalnego projektu i zmodernizowania części.

Ponadto turbosprężarki Melett oferują warsztatom, najwyższej jakości alternatywę dla turbosprężarek oryginalnych, w przypadku gdy naprawa nie jest możliwa. Każda turbosprężarka Melett jest montowana, wyważana i poddana testom przepływowym w Wielkiej Brytanii, zgodnie z najsurowszymi standardami jakości, aby zapewnić wydajność pracy jak oryginalna jednostka.

Szeroki zakres części

Melett oferuje szeroki zakres części zamiennych, obejmujący najpopularniejsze modele turbo, jak i również mniej popularne, produkowane pierwotnie przez Garrett, Holset (Cummins Turbo Technologies), Borg Warner (Schwitzer i 3K), MHI (Mitsubishi), Komatsu, Toyota, IHI, Hitachi i Continental.

Poza turbosprężarkami i rdzeniami, Melett oferuje szeroki zakres produktów, począwszy od pojedynczych elementów, części ulepszonych i zestawów naprawczych, a skończywszy na szerokiej gamie wirników, kół kompresji, obudowach łożyskowań, talerzy uszczelniających, osłonach termicznych, siłownikach elektronicznych i pneumatycznych, zmiennych geometrii oraz dużym wyborze nadwymiarowych łożysk ślizgowych i pierścieni uszczelniających.

Porady techniczne ekspertów

Dzięki dużemu doświadczeniu w produkcji części do turbosprężarek i ich naprawie, zespół techniczny Melett mówi płynnie w języku „turbo” i oferuje klientom na całym świecie fachowe doradztwo i wsparcie techniczne. Zespół jest do Państwa dyspozycji, aby udzielić porad dotyczących wszystkich pytań w sprawie turbosprężarek.
Ponadto, strona internetowa Melett, dostępna poprzez indywiudalny login, daje dostęp do jednej z najbardziej rozbudowanych baz danych turbosprężarek na świecie. Szczegółowo opisując ponad 138.000 referencji, w tym wymiary i specyfikacje produktów, strona internetowa daje również dostęp do szczegółowych danych technicznych dotyczących szerokiego zakresu tematów związanych z turbosprężarką.

Wielojęzyczna obsługa klienta

Szerokie portfolio produktów Melett jest wspierane przez wielojęzyczny zespół sprzedaży i obsługi klienta biegle posługujący się językiem angielskim, francuskim, hiszpańskim, rosyjskim, niemieckim, włoskim, rumuńskim, węgierskim, holenderskim i polskim. Przyjazny zespół jest gotowy aby odpowiedzieć na Państwa pytania.

Doskonała dostępność towarów i dostawa na całym świecie

Melett wierzy, że doskonała obsługa obejmuje świetną dostępność towarów z możliwością dostawy do większości części świata w ciągu 2-5 dni w rozsądnych cenach. Inwestycje w stany magazynowe oraz systemy wewnętrzne umożliwiają ponad 95% wydajności dostaw po cenie umożliwiającej ekonomiczną naprawę turbosprężarek.