Potencjał projektowo-produkcyjny firmy Melett

Inwestując w rozwiązania oferowane przez firmę Melett, inwestujesz przede wszystkim w jakość, ponadprzeciętną trwałość i niezawodność. Jako firma staramy się ciągle rozwijać, a przy tym dbać o rozwój innych. Melett to wiedza i doświadczenie zdobywane przez lata pracy w branży motoryzacyjnej.

Melett Capabilities_ Point 2

Melett Capabilities_ Point 4&5

Melett Capabilities_ Point 7

Możliwości Firmy Melett

  • Melett to marka części zamiennych do turbosprężarek, ciesząca się ogromnym zaufaniem i uznaniem wśród klientów. Od wielu lat dostarczamy podzespoły wysokiej jakości w przystępnych cenach. Nie bez powodu firma Melett często nazywana jest “producentem oryginalnego wyposażenia (OEM) dla rynku wtórnego.” Zasięg naszej działalności obejmuje niemal cały świat – dostarczamy części zamienne do warsztatów w ponad stu krajach.
  • Pełne zaangażowanie na każdym etapie procesu projektowania, produkcji i dostarczania naszych części jest gwarancją najwyższej jakości oferowanych rozwiązań. Nasz zespół wykwalifikowanych i doświadczonych inżynierów ściśle przestrzega surowych procedur wewnętrznych w celu pełnej oceny wydajności części oraz ewentualnych przyczyn ich awarii.
  • Każdy nowo zaprojektowany produkt poddawany jest szczegółowej ocenie, która obejmuje kompleksowy przegląd całego projektu z użyciem zaawansowanych metod planowania jakości wyrobu. Naszym celem jest ścisła kontrola jakości wszystkich etapów produkcji. Stosujemy ulepszone praktyki z zakresu inżynierii wstecznej do badania i udoskonalania istniejących produktów.

Kontrola Jakości

  • Ciągły rozwój i potrzeby rynku sprawiły, że Melett zainwestował także w produkcję zespołów środkowych na rynek wtórny.
  • Wszystkie produkowane przez nas zespoły środkowe wytwarzane są w siedzibie firmy w Wielkiej Brytanii i podlegają rygorystycznym procedurom kontroli jakości w celu pełnej identyfikacji danej partii produktów.
  • Większość pozostałych części Melett wytwarzana jest u naszych europejskich kooperantów, którzy posiadają certyfikat ISO/TS16949. Wielu z nich to także dostawcy atestowani przez producentów OEM. Strategią naszej firmy jest stosowanie i doskonalenie dobrych praktyk w całym przedsiębiorstwie, aby móc zaoferować Państwu projekty konstrukcyjne, produkcję oraz obsługę klienta na najwyższym światowym poziomie.
  • Naszym nadrzędnym celem jest ułatwianie życia naszym klientom. Oferowane przez nas części są dostępne zarówno od ręki i na sztuki, jak i w ilościach hurtowych. Wysyłamy je prawie do każdego miejsca na świecie.
  • Na przestrzeni wielu lat obecności firmy Melett na rynku, otrzymaliśmy wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Trzykrotnie w latach 2006, 2009 i 2014 zostaliśmy laureatem prestiżowej brytyjskiej nagrody dla przedsiębiorstw “Queens Award for Enterprise”. Ponadto posiadamy certyfikat jakości ISO9001 2015 Quality System w dziedzinie konstrukcji, rozwoju oraz produkcji. W Melett harmonijnie łączymy innowacyjny rozwój produktów ze zdolnością dostarczania rozwiązań tworzonych według ścisłych specyfikacji.

Asortyment firmy Melett kształtował się przez blisko 20 lat i oprócz najpopularniejszych marek obejmuje także części do modeli, które zostały dawno wycofane z produkcji przez oryginalnych producentów, lub mniej popularnych modeli turbosprężarek jak Komatsu, czy Hitachi.