Melett – zaufana marka dla rynku wtórnego

Melett, z siedzibą w Wielkiej Brytanii, został założony w 1995 roku. Firma jest znana z produkcji wysokiej jakości części zamiennych do turbosprężarek zgodnie ze specyfikacją producenta, aby zapewnić rynkowi wtórnemu najwyższą jakość napraw.

Melett - the trusted brand in the aftermarket

Zaufana marka
dla rynku wtórnego

Melett icon - Made in the UK

Zaprojektowane w
Wielkiej Brytanii

Melett product range

Szeroka gama
produktów

Melett UK production facility

Zakłady produkcyjne
w Wielkiej Brytanii

Melett's multilingual sales team

Wielojęzyczna obsługa
klienta

Melett experts

Profesjonalne doradztwo
techniczne

Turbocharger components and parts

Twoje rozwiązanie z zakresu turbosprężarek

Melett jest częścią globalnej grupy Wabtec z działu turbosprężarek, w tym Precision Turbo & Engine, Turbonetics i Napier, oferując rozwiązania do zastosowań przemysłowych, morskich, terenowych, pojazdów użytkowych, lokomotyw, wojskowych, samochodów osobowych i tuningu.

Turbocharger components and parts

Nasi klienci

Firma Melett jest uznawana za wiarygodnego partnera dla małych jak i dużych warsztatów zajmujących się regeneracją turbosprężarek, a także jest dostawcą dla kilku producentów samochodów do ich własnych programów naprawczych na rynku wtórnym.

Turbocharger components and parts

Precyzja produkcji

Dzięki własnemu zespołowi wysoko wykwalifikowanych inżynierów mechaników, wszystkie części Melett są projektowane w Wielkiej Brytanii. Własny system skanowania laserowego 3D firmy Melett oraz możliwości pomiarowe – aż do powtarzalnej dokładności 2 mikronów, wraz z najnowocześniejszym oprogramowaniem do modelowania 3D, tworzenia rysunków technicznych oraz produkcji, sprawia, że komponenty Melett dokładnie odpowiadają specyfikacji producenta.

Turbocharger components and parts

Powtarzalność produkcji zgodnie z obowiązującymi normami

Ze względu na warunki pracy w turbosprężarce, poziom precyzji wymagany przy produkcji części do turbosprężarek jest niezwykle wysoki i ważny. Zachowanie jakości produkcji na dużą skalę wymaga odpowiednich materiałów, kontrolowanych procesów produkcyjnych i najnowocześniejszych urządzeń, łącząc to z odpowiednimi systemami jakości – w firmie Melett – to właśnie robimy.

Melett quality department

Spójna i niezawodna jakość

Pracujemy w oparciu o system zarządzania jakością ISO9001:2015 w zakresie projektowania, produkcji i dostaw części zamiennych do turbosprężarek na rynek wtórny. Zaopatrujemy ponad 100 krajów na całym świecie. Zastosowanie najwyższego poziomu kontroli na każdym etapie produkcji gwarantuje, że produkty Melett spełniają wymagania projektowe i funkcjonalne, a jednocześnie daje klientom pewność, że będą korzystać z produktów niewymagających dodatkowych nakładów pracy oraz kosztów.

Melett Core production - UK

Zakład produkcyjny turbosprężarek i rdzeni w Wielkiej Brytanii

Rosnący asortyment zespołów środkowych firmy Melett jest montowany i wyważany w pełni wyposażonym zakładzie produkcyjnym Melett w Wielkiej Brytanii, z uwzględnieniem, tam gdzie to możliwe, ulepszeniem oryginalnego projektu i zmodernizowania części.

Ponadto turbosprężarki Melett oferują warsztatom, najwyższej jakości alternatywę dla turbosprężarek oryginalnych, w przypadku gdy naprawa nie jest możliwa. Każda turbosprężarka Melett jest montowana, wyważana i poddana testom przepływowym w Wielkiej Brytanii, zgodnie z najsurowszymi standardami jakości, aby zapewnić wydajność pracy jak oryginalna jednostka.

Turbocharger components and parts

Szeroki zakres części

Melett oferuje szeroki zakres części zamiennych, obejmujący najpopularniejsze modele turbo, jak i również mniej popularne, produkowane pierwotnie przez Garrett, Holset (Cummins Turbo Technologies), Borg Warner (Schwitzer i 3K), MHI (Mitsubishi), Komatsu, Toyota, IHI, Hitachi i Continental.

Poza turbosprężarkami i rdzeniami, Melett oferuje szeroki zakres produktów, począwszy od pojedynczych elementów, części ulepszonych i zestawów naprawczych, a skończywszy na szerokiej gamie wirników, kół kompresji, obudowach łożyskowań, talerzy uszczelniających, osłonach termicznych, siłownikach elektronicznych i pneumatycznych, zmiennych geometrii oraz dużym wyborze nadwymiarowych łożysk ślizgowych i pierścieni uszczelniających.

Porady techniczne ekspertów

Dzięki dużemu doświadczeniu w produkcji części do turbosprężarek i ich naprawie, zespół techniczny Melett mówi płynnie w języku „turbo” i oferuje klientom na całym świecie fachowe doradztwo i wsparcie techniczne. Zespół jest do Państwa dyspozycji, aby udzielić porad dotyczących wszystkich pytań w sprawie turbosprężarek.
Ponadto, strona internetowa Melett, dostępna poprzez indywiudalny login, daje dostęp do jednej z najbardziej rozbudowanych baz danych turbosprężarek na świecie. Szczegółowo opisując ponad 138.000 referencji, w tym wymiary i specyfikacje produktów, strona internetowa daje również dostęp do szczegółowych danych technicznych dotyczących szerokiego zakresu tematów związanych z turbosprężarką.

Turbocharger components and parts

Wielojęzyczna obsługa klienta

Szerokie portfolio produktów Melett jest wspierane przez wielojęzyczny zespół sprzedaży i obsługi klienta biegle posługujący się językiem angielskim, francuskim, hiszpańskim, rosyjskim, niemieckim, włoskim, rumuńskim, węgierskim, holenderskim i polskim. Przyjazny zespół jest gotowy aby odpowiedzieć na Państwa pytania.

Turbocharger components and parts

Doskonała dostępność towarów i dostawa na całym świecie

Melett wierzy, że doskonała obsługa obejmuje świetną dostępność towarów z możliwością dostawy do większości części świata w ciągu 2-5 dni w rozsądnych cenach. Inwestycje w stany magazynowe oraz systemy wewnętrzne umożliwiają ponad 95% wydajności dostaw po cenie umożliwiającej ekonomiczną naprawę turbosprężarek.