Projektowanie i produkcja części do turbosprężarek

W przypadku zapotrzebowania Melett, wykorzystując własne technologie, podejmuje się produkcji części zamiennych, gwarantując zarówno wysoką jakość asortymentu, jak i zaspokojenie potrzeb swoich klientów. Wiele naszych części posiada przypisane numery Melett (np. M9), co ułatwi Państwu ich identyfikację

Design & Manufacturing_Turbo Component Design, turbo parts design

Projektowanie składników i tolerancji

Wiedza o obecnych wymaganiach rynku i prognozy przyszłościowe są kluczem do sukcesu firmy Melett. Dlatego regularnie kontaktujemy się z naszymi klientami, aby móc sprostać tym niełatwym wymaganiom. Śledzimy także rozwój nowych technologii, aby w pełni dostosować nasz produkt do Państwa zapotrzebowania i uczynić go możliwie dostępnym.

Design & Manufacturing_Controlling High Precision

Projektowanie składników i tolerancji

Określenie funkcji produktu stanowi pierwszy krok w procesie projektowania. Nasi inżynierowie za pomocą najnowszych komputerowych rozwiązań i technologii projektowania (CAD) przygotowują szczegółowe rysunki konstrukcyjne oraz obliczenia sterów i tolerancji geometrycznych. Specyfikacje materiałów, twardość i wykończenie powierzchni są dokładnie analizowane pod kątem zgodności ze specyfikacją OEM, co zapewnia prawidłowe obliczanie ON i tolerancji zmontowania.

Wszystkie produkty poddawane są rygorystycznej procedurze kontroli przed wprowadzeniem na rynek. Ponadto wszystkie wałki z kołami turbin i koła kompresji są wyważane dynamicznie dla zapewnienia prawidłowej specyfikacji wyważania.

Kontrola jakości produkcji

Firma Melett kładzie ogromny nacisk na jakość swoich produktów, przeprowadzając kontrole podobne do tych, wykorzystywanych w procesach produkcji części samochodowych OEM. W dokumentacji zatwierdzającej produkcję (PPAP) znajdują się dokładne pomiary krytyczne i wymiary próbek z każdej wyprodukowanej partii. Szczegółowo określamy zasób każdej partii, co daje nam możliwość monitorowania każdej z wyprodukowanych części. Dodatkowo, Każdej partii wyprodukowanych zestawów naprawczych nadany zostaje numer QC, co pozwala nam ma pełną kontrolę nad wszystkimi elementami każdego zestawu.

Journal bearing family cutout

Łożyska i pierścienie ponadwymiarowe

Aby umożliwić pełną regenerację, Melett oferuje kompleksowy zakres ponadwymiarowych łożysk i pierścieni.

Łożyska są dostępne w różnych odmianach – ponadwymiarowe OD dla odzyskiwania obudowy łożyskowania i pomniejszone ID, które pozwala na szlifowanie wałków.

Pierścienie również dostępne są w różnych odmianach – OD, aby umożliwić odzyskanie pierścienia w obudowie łożyskowania oraz o zwiększonej szerokości, aby umożliwić odzyskanie rowka pierścienia na wałku i kołach. Melett gwarantuje, że wszystkie ponadwymiarowe pierścienie powiększone są promieniowo z zachowaniem odpowiednich tolerancji.

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat dostępnych części ponadwymiarowych, proszę zapoznać się z naszym katalogiem.

Wszystkie wymiary i tolerancje obróbki są zawarte w naszym ‘Workshop Reference Manual’ który Państwu udostępniamy.

Zestawy 360 ° i ulepszenia

Melett oferuje szeroki zakres zestawów 360º i pierścieni dla turbin Garretta T2/25, T3/04B i MHI TD04 & TD05 (w tym Evolution). Dostępne są zarówno pojedyncze elementy, jak i kompletne zestawy przeznaczone do dynamicznych i węglowych uszczelnień. Zestawy ulepszające zwiększają przepływ oleju do łożysk, co wpływa na poprawę zarówno smarowania jak i chłodzenia. Podniesienie wytrzymałości pozwala na większe obciążenia związane ze zwiększeniem ciśnienia – jest to istotne w ekstremalnych zastosowaniach.

W celu uzyskania szczegółowych informacji oraz zapoznania się z aktualnymi cenami, należy skontaktować się z zespołem sprzedaży Melett.