Kumulacja defektów w zespole środkowym

Ze względu na warunki panujące w turbosprężarce, poziom precyzji przy produkcji części jest bardzo wysoki, a powtarzalna jakość wręcz niezbędna.

Dlaczego to takie ważne?

Wszystko sprowadza się do kumulacji błędów. Wyprodukowanie jednego składnika z dokładnością 100% jest względnie proste, ale uzyskanie powtarzalnej dokładności przy produkcji tysięcy komponentów jest niezwykle skomplikowane. Bez użycia ściśle kontrolowanych procesów produkcyjnych nie byłoby to możliwe.

Gdyby jeden komponent na sto był wadliwy, mogłoby to okazać się niezwykle groźne w odniesieniu do ogólnej liczby wyprodukowanych komponentów. Poniżej opisujemy dlaczego.

Każdy zespół środkowy zawiera do piętnastu komponentów, a jeżeli jeden na sto jest uszkodzony, statystycznie wadliwych będzie 15% zespołów środkowych, w wyniku czego znacznie zwiększy się liczba zwrotów reklamacyjnych.

Layout 1

Aby produkować części wysokiej jakości na dużą skalę, trzeba używać właściwych materiałów, procesów produkcyjnych oraz maszyn, w połączeniu z odpowiednimi systemami kontroli jakości – tak właśnie postępujemy w Melett.