Łożysko oporowe K03/4

Melett design improvements resulted in high quality replacement K03/4 thrust bearings

Oryginalne łożyska oporowe K03/4 są wytwarzane w procesie tłoczenia taśmy walcowanej, natomiast zamienne łożyska oporowe firmy Melett K03/4 są wytwarzane metodą kucia na gorąco, i dzięki temu są znacznie wytrzymalsze.

Jakie są tego efekty?

Tłoczenie taśmy walcowanej – metoda polega na tłoczeniu odkuwek z taśmy mosiężnej i jest stosowana do produkcji mniejszych łożysk oporowych. Metoda ta stawia na szalach wytrzymałość materiału i żywotność narzędzi tłoczących, ponieważ wraz ze zwiększeniem wytrzymałości materiałów drastycznie spada trwałość narzędzi obróbki.

Kucie na gorąco – to nowsza metoda wytwarzania łożysk oporowych. Kawałki mosiądzu o wysokiej wytrzymałości podgrzewa się niemal do punktu topnienia, a następnie na matrycy wciska się z nich odkuwki. Ma to tę zaletę, że ziarnom materiału nadaje się pożądany kształt, a użyty materiał jest znacznie wytrzymalszy niż materiał wytłaczany. Najnowsze zmiany w technologii turbodoładowania spowodowały zwiększenie ciśnień na powierzchniach oporowych, stąd też wielu producentów turbo przeszło w ostatniej dekadzie na stosowanie kucia na gorąco w ich produkcji. Tam gdzie to możliwe firma Melett stosuje metodę kucia na gorąco, ponieważ uważamy, że daje to produkt lepszej jakości.

think-iconFirma Melett używa wyłącznie najnowszych konstrukcji łożysk oporowych w swoich zespołach środkowych