Spółka Melett Ltd kupiona przez Wabtec Corporation

wabtec corporation logo

Wabtec Corporation (skrót na Giełdzie Nowojorskiej NYSE: WAB) nabyła sto procent udziałów spółki Melett Limited, lidera w zakresie projektowania, produkcji i dostaw wysokiej jakości turbosprężarek i części zamiennych dla rynku wtórnego.

Melett Ltd z siedzibą Barnsley, w Wielkiej Brytanii, działa w Europie, Ameryce Północnej i w Chinach. Jest to uznany na świecie dostawca wysokiej jakości komponentów – partner wielu zakładów napraw i regeneracji turbosprężarek w ponad 100 krajach świata.

Prezes i dyrektor zarządzający spółki Wabtec Raymond T. Betler powiedział: Spółka Melett to ważne uzupełnienie naszej strategii w zakresie turbosprężarek, ale też rozszerzenie portfolio produktów o uznane na świecie kompleksowe rozwiązania Melett dla rynku regeneracji. Melett zapewni reszcie grupy rozległą niskokosztową bazę produkcyjną i dystrybucyjną w Europie i w Chinach. Nasz zakup to ważny, strategiczny krok, dzięki któremu rozszerzamy swoją obecność na rynku regeneracji, zyskując bezpośredni dostęp do kluczowych rynków zagranicznych.

Ian Warhurst, dotychczasowy właściciel spółki Melett, a zarazem jej obecny dyrektor zarządzający, powiedział: Jestem bardzo dumny z tego, co udało nam się stworzyć w ciągu ostatnich 15 lat. Firma Melett opiera się na mocnych podstawach inżynieryjnych, a kluczem do jej sukcesu jest ścisła współpraca z naszymi klientami i dostawcami, aby lepiej rozumieć potrzeby rynku teraz i w przyszłości. Jako część Wabtec Corporation, będziemy w stanie wznieść Melett na kolejny poziom, w pełni korzystając z możliwości w nowych i dotychczasowych sektorach rynku. Etos firmy Wabtec odzwierciedla nasze własne wartości. Ekscytujące będzie sprawdzenie możliwości rozwoju, wraz z naszymi siostrzanymi spółkami zrzeszonymi w ramach dywizji Wabtec zajmującej się rynkiem turbosprężarek.